Choď na obsah Choď na menu
 

Obchodník s láskou.

14. 11. 2008

Obchodník s láskou...

 

Všetky jarmoky sú rovnaké.Plné ľudí,mladých, starých, krívajúcich, tancujúcich, plný vravy, hluku, smiechu, i bitiek a vystrájania.... Aj náš jarmok bol práve takýto...Skrátka nebolo by na tom nič čudné, keby sa medzi kupcami nenachádzal  jeden veľmi odpudivý, starý a páchnúci starček s vypadnutými zubami a zachrípnutým hlasom...Ani nemusel nič predávať a už i tak sa k nemu / kvôli jeho zjavu / hrnuli ľudia...Nie preto, že by od neho niečo chceli kúpiť /starček totiž nemal nič na predaj, alebo nemal aspoň nič vystavené/,ale kvôli tomu, že jeho výzor odháňal zákazníkov iným kupcom...V tom  starček podišiel pred svoj stánoček, položil tam súdok a pomaly sa naň postavil..A z plna hrdla začal kričať na ľudí tým svojím pokazeným hlasom  z bezzubých úst...

-"Hééééj ľudkovia, predávam lásku, lacno dávam, lacno len sa ráčte, nech každý okúsi..." Ľudia sa zastavovali a krútili hlavami,  že mu asi šiblo chudákovi... lásku? Ale ľudia, národ zvedaví, pristúpili...

 V tom starký vytiahol pred stánoček tabuľku a tam mal namôjdušu napísaný cenník...Znel asi takto-

 

Akciový cenník

Láska na 5.minút -10.korún,

Láska na pol hodinu - 50.korún

Láska na mesiac -1000.korún

 

....a tak dalej, čím bol čas väčší, tým cena rástla.Odrazu pristúpila k obchodníkovi mladá slečna a pýta sa...

"Ujo a to sa už i láska predáva?"  Starký jej odpovedal...

"Aj láska niečo stojí, ani tá už nie je zadarmo.Veľa ľudí si myslí, že láska nemá nijakú cenu, aby som im dokázal ich omyl, tak ju predávam... Istí vedci totiž vypočítali, že lásky kúpenej si človek viac váži, ako získanej zadarmo..." Dievčinka sa opatrne spýtala..."Vy tu máte lásku na minúty , aj mesiace a..." no starký jej skočil do reči a plný nadšenia povedal -" A tamto mám i špeciálnu akciu -Lásku na 5.rokov..."

No dievčinka sa napokon spýtala../ Bola trochu nervózna, pretože si kupovala lásku po prvý krát../

Vyšlo z nej.-"Nemáte lásku na celý život?"

Obchodník sa zamračil a povedal -"Láska na celý život sa už nevyrába, ľudia ju prestali kupovať..."

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vybrácia lásky

(miroslava, 4. 10. 2009 16:01)

Jedinú lásku ktorú je treba získať je nájsť tú svoju-vo svojom lone= vo svoje existencii...
Chceme lásku a kedže ju nehľadáme vo svojom tak ju nachádzame v cudzom...a preto rovnováha nieje vyvážená tak nečudo,že je väčšina vzťahou taká krehká a hlučná...
Nevykrikujme,nekritizujme a nebedákajme! Zmena je otázkou len nás samotných-každého osobne. A to teda platí aj čo sa týka rastu-každý má svoj vyvážený vývoj...čo nemusí byť s poznatkami ostatných,ale ani s našími starými zvyklosťami a teda tu nejde o lásku akú si želáme mať a spoznať,aby sme spoznali lásku musíme chápať,že ona je tu stále tak ako medzi tak i v nás. Láska nieje len to dobré abo bez temnoty by nebola tak šlachetná a čistá...je to dualna vybrácia.

Ten kto chce rozdávať lásku,pravdepodobne ju sám potrebuje-má pocit,že jej tu je nedostatok...áno je to zradné ale lásky je všade tak koľko je...
Láska sa rozdáva sama len stačí ju cítiť jej vybráciu a koľko jej znie tak to už závisí len na nás ako sme či na ako dlho sme naladení...??!
x x

Prečo?

(Jasminka, 20. 11. 2008 13:02)

Peťko, prečo plačem po prečítaní Tvojej poviedky? Ach, ako veľmi si vážim každého kúsku lásky aj od nemej živej Bytosti, akou je morčiatko, a rovnako aj zasahujúcu lásku niekoľkých životov, ktorá mi nie je súdená v tomto živote a predsa je ňou presiaknutý každý odtieň môjho terajšieho žitia... v dnešnom svete je už veľa rôznych foriem lásky, ktoré sú pre mnohých merateľné cenou a práve preto by možno mala byť na predaj, aby si v tomto prevažujúcom materializme ľudia uvedomili jej cenu a vážili si ju... Avšak pre mňa je i drobné zrnko piesku zo dna mora lásky tým najcennejším pokladom, ktorého cena je nevyčísliteľná a v mojom stánku života nie je na predaj! Je mi ľúto, u mňa nenakúpite... ak ste však pripravený ju odo mňa prijať ako dar, tak štedrosť môjho srdca je bezhraničná...;o)

Zaujimava poviedka

(Kristian, 19. 11. 2008 10:34)

Mno Petko zaujimava poviedka vhodna na zamyslenie...esteze si ja lasku kupovat nemusim..mam jej tolko ze mozem ju rozdavat tym ktory ju potrebuju..tiez..:-)
p.s samozrejme zadarmo..;-)

Láska - prameň Života

(Božka, 17. 11. 2008 9:43)

...stratila sa LÁSKA.... nik nemá jej popis, konkrétny a presný, mýlia si ju s láskou z románov a piesní.... (Elán)
Láska ako voda. Studničky, pramienky v sebe nechali sme zarásť a nechávame sa očariť množstvom druhov fliaš v obchodoch.Kúpime, minieme, znovu sme smadní... a leniví vyčistiť svoj prameň. Zdravím Ťa, Peťo.