Choď na obsah Choď na menu
 

Podstata lásky

28. 11. 2008

Jedným z cieľov je aj láska. Mnoho ľudí po nej túži a bojuje o ňu, pokiaľ ju ešte nemá. Ak ju získa, prestane ju živiť,  pretože ju pokladá za samozrejmú. Vstupujú pochyby, žiarlivosť a lásku nahradí samozrejmosť. Aj v najkrajších chvíľach lásky, treba o ňu stáť, polievať a hnojiť aj keď už pevne sedí vo Vašom srdci. Lásku treba stále  živiť aj keď nám leží na rukách, aj keď ju už máme a nikdy ju nesmieme považovať za splnenú, za samozrejmú. Len ustavičné Svetlo a živenie lásky nám dáva ľudskú večnosť a dôstojnosť. Len tak je možnosť spoznať  rast stromu na skalách.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ked dávame i prijímame

(Divoška, 27. 12. 2008 22:38)

Láska je len slovo. Len ked ju naplníš citom, nehou, záujmom, opaterou, doverou,trpezlivostou,obetavostou ..., bez podmienok, až potom začne existovat.

Láska je stav Bytia,

(Janka, 6. 12. 2008 22:42)

raz sme sa, Peťko, bavili o tom, že pomenovanie vzťahu medzi dvoma ľuďmi ako Láska, by sa malo zmeniť. Viacerí si totiž mýlia pojmy :)Ale to je odbočenie od témy. V diskusii máš opäť raz môj plný súhlas, že lásku netreba brať ako samozrejmosť a že na vzťahu akomkoľvek treba pracovať, nepresvedčovať slovami, ale skutkami. :) CMUK,PA

Otázka

(Divoška, 30. 11. 2008 20:50)

Čo je to láska? Láska je len slovo? Je to cit? Sú to naše skutky? Je to naše sebectvo?
Nikdy nekončiaca téma.

sveta to pravda

(Adrian, 30. 11. 2008 19:51)

Ahoj Peto z duše mi hovoriš

Dar z neba

(monika, 29. 11. 2008 14:08)

Ahoj Peťko,tento tvoj krásny dar slova ma vždy nabije pozitívnou energiou.Poznáš časopis Svet Grálu?Bolo by pekné obohatiť ho tvojimy básňamy,poviedkamy,myšlienkamy.